1. YAZARLAR

  2. Zeynel KIYMAZ

  3. Kurultay İhtiyaç Değil Zarurettir
Zeynel KIYMAZ

Zeynel KIYMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

Kurultay İhtiyaç Değil Zarurettir

A+A-
Yazıyı Dinle

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tek hakım olduğu siyasi hayat içerisinde iktidarın yanlışları ve baskılarına karşı toplumun sesi olabilecek bir siyasi parti orta yerde maalesef görünmüyor.

Türkiye’nin etrafı yangın yeri olmaktan çıktı artık ateş içeri sıçradı iktidar güvenlik meselesi ve dış politikada tosladı ama halkın yöneleceği bir siyasi parti ve ardından gideceği bir lider yok.

Türkiye meçhul bir geleceğe hızla yol alıyor, komşu ülkelerden hiç biri dostumuz olmadığı gibi yeni komşularımız Rusya ve ABD oldu.

Türkiye’de tam bu ortamda gönül seferberliği ilan edip milletin birliğini dirliğini sağlama pozisyonunda olan MHP’de ise iç çekişme hakim.

MHP’de olağanüstü kurultay yapılmasını 1300 delegenin 1000 tanesi canı gönülden istemesine rağmen mevcut yönetiminin delege taleplerine yaklaşımı anlamak dinlemek yerine kapatma ve ihraçla cevap bulmakta, teşkilatların delegelerin adeta akılları ile dalga geçilmekte mahkemecilik oynanmaktadır.

Türk milletinin, Türk demokrasisinin MHP kurultayına acil ihtiyacı vardır, Kırım işgal edilmiş, Musul Kerkük’ten başla Suriye lazkıye limanına kadar Türk varlığı şehirleri yağmalanmıştır, Türk milletinin başına bu kadar iş gelmiş ve gelmeye devam etmekte iken Türk milliyetçileri endişelerini kaygılarını bir kurultayla dile getirmeyecekte ne yapacak?

Türkiye’nin önemli siyasi partisi olan MHP’de kurultay yapmak artık bir ihtiyaç olmaktan çıkmış zaruret haline gelmişti

Önceki ve Sonraki Yazılar