1. YAZARLAR

  2. Ali AVGIN

  3. Mali Müşavirler Odası Hizmet Binası İnşaatı
Ali AVGIN

Ali AVGIN

Yazarın Tüm Yazıları >

Mali Müşavirler Odası Hizmet Binası İnşaatı

A+A-
Yazıyı Dinle

Bilindiği üzere geçen yıl parlak törenlerle temeli atılan Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler odasının hizmet binası inşaatı yapımı bir ara duraksamıştı. Şimdilerde yeniden bir hareketlenme gözlemleniyor. İnşaata kaldığı yerden yeniden başlanıyor.

SMMM Odası hizmet binası; Lise Caddesi, Kız İmam hatip lisesi civarında, Muhsin Yazıcıoğlu Gül Bahçesi parkı yanında; 1500 m2 kapalı alana sahip olup, 300 kişilik çok fonksiyonlu salonu, mescidi, mutfağı, idari katı, cafe, üç adet derslik, yönetim katı ve sosyal alan, lokal, teras kattan oluşan ve Mali Müşavirlerin 50 yıllık ihtiyacını giderecek, şehrimizde inşa edilen modern bir mesleki oda hizmet binası olacaktır.

untitled-1-007.jpg

SMMM Odası başkanı Arif ŞEN ve ikinci başkan Abdullah KALIN ekibi, seçildiği günden bu güne, bütün güçleri ile hizmet binalarının tamamlanması için üstün gayret gösteriyorlar.

Bilindiği üzere SMMM Odası bina maliyetine kaynak olarak; Arsa alımı ve inşaata başlama döneminde, bağlı bulundukları meslek örgütü merkezi olan TÜRMOB tan 650 bin TL mali destek almışlardı. Şimdi ise Başkan Arif Şen ve Abdullah Kalın ekibinin, Türmob ile diyalogların iyi değerlendirilmeleri sonucu, teamüllerde olmamasına rağmen, inşaatın tamamlanması için 560 bin TL daha ek mali destek katkısı almaları meslek mensuplarını sevindirdi.

arif-sen-001.jpg

Başkan Arif Şen ve ikinci başkan Abdullah Kalın yaptıkları açıklamada; “Genel merkezle diyaloglarımızın çok iyi olması, dolayısı ile Türmob başkanımız Sayın Nail Sanlı’nın odamıza ve mesleğe yakışır oda binalarının yapılmasına karşı duyduğu özel ilgi nedeni ile, 560 bin TL ek inşaat mali desteğini onaylamışlardır. Kendilerine odamız adına teşekkür ediyoruz. İnşallah hizmet binamız planlanan tarihte aksamadan hizmete açılacaktır.” Dediler. 

uclu-resim-002.jpg

Kahramanmaraş SMMM Odası inşaatın ilerleyen zamanlarında, eksik kalan kısımların tamamlanması için, mevcut oda binalarını da satacaklarını, inşaata sarf edeceklerini belirtiyorlar. Ayrıca Başkan Arif Şen’in oda mensuplarına bir mesajı var; “ Üyelerimizin gecikmiş aidat borçlarını, inşaatımıza destek için ödemeleri hususunda biraz daha çaba göstermelerini rica ediyorum.” Dedi.

Kahramanmaraş SMMM Odası bilindiği üzere şehrimizde saygın bir yere sahip meslek odasıdır. Odanın mesleki faaliyetleri ile ilgili olarak, başkan Arif ŞEN şu bilgileri verdi;

Piyasa ve bürolarımıza yönelik ara eleman yetiştirme kursunun üçüncüsünü bitirdikleri ve haftaya sertifikalarının dağıtılacağını,  ayrıca Mali Müşavirlik staj başlatma ve staj bitirme sınavları için de kurs düzenlediklerini belirterek, bu hafta kursların başlayacağını bildirdiler.

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının şehrimize kazandıracağı modern bir meslek odası hizmet binasının şimdiden şehrimize ve meslek mensuplarına hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Selam ve sevgilerle.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar