1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. NFK Hastanesi Kavşağı ne zaman yapılacak?
NFK Hastanesi Kavşağı ne zaman yapılacak?

NFK Hastanesi Kavşağı ne zaman yapılacak?

Gaziantep yolu üzerinde yer alan Necip Fazıl hastanesi kavşağı hastanenin hizmete girdiği günden itibaren öyle duruyor. Ne zaman yapılacak?

A+A-
Haberi Dinle

 

Gaziantep yolu üzerinde yer alan Necip Fazıl hastanesi kavşağı hastanenin hizmete girdiği günden itibaren öyle duruyor. Ne zaman yapılacak?

Kahramanmaraşlılar olarak Karayollarından neredeyse 40 yıldır şikâyet edip duruyoruz. Şehir giriş ve çıkışlarında yarım bırakılan düzenlemeler, Türkiye’nin hiçbir yerinde kalmayan asfaltlar ile biz yaşamaya mahkûm ediliyoruz.

Kahramanmaraş’ta yaşayan biri olarak iş ve diğer sebeplerden dolayı en az üç defa gidip geldiğim Necip Fazıl Hastanesinin yolundan artık bıkıp usanmış durumdayım. Bazen sabah mesaiye yetişebilmek ve bazen de hasta götürmek amacıyla çok sık kullandığım bu yolda kavşağa yaklaştığımda bir tedirginlik oluşuyor.

Koca koca dev kamyonların trafikte seyir halindeyken sağa sinyal verip dönmeye başladığımda sağ şeritten hızlıca seyreden bir araçla kafa kafa gelmemiz an meselesi. Çünkü sağ şeridi kullanan sürücü ileride yolun 3 şeritten 2 şeride düşeceğinden habersiz seyir halinde. Siz orta şeritten sağ şeride sinyal verip geçmek isterken ölümle burun buruna geliyorsunuz.

Tam geçiş yerinde de ışık var. Yolda iki kamyon yan yana duruyor. Sağdan hastane yoluna geçiş serbest. Ama geçmenize imkan tanıyan yol yok ortada.

Ey karayolları;

Burada bir trafik kazası olması halinde bunun faturasını nasıl ödeyeceksiniz?

Bu yolu hiçbir yetkili kullanmaz mı?

Vali ya da Büyükşehir Belediye Başkanı bu yoldan hiç geçmez mi? Bu yerin sakıncalarının farkında değil misiniz?

Geçmişte belki de 15 yıl Andırın yol ayrımını yazmıştık. Biz utanıyoruz siz utanmıyor musunuz diye sormuştuk.

Şimdi aynısını bu kenti yönetenlere söylüyorum.

Beyler;

“Bu kavşaktan ben utanıyor ve korkuyorum. Orada bir kaza olup bir insanımızın ölmesini mi beklersiniz? Neden bu şerit açılmaz?”

Başka sözüm yok!....