1. YAZARLAR

  2. Jülide DEMİRTAŞ

  3. Rakamlar değişti
Jülide DEMİRTAŞ

Jülide DEMİRTAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Rakamlar değişti

A+A-
Yazıyı Dinle

2016 ‘yı istenmeyen şekilde yaşadık, ülkece de iyi bir yıl olmadı. Umutlarımız vardı, temennilerimiz vardı, kimsenin tüyüne zarar gelmesin diyen dualarımız vardı. Yılın ilk olayı ile yeni seneye girdik. Üzgünüm, nefretim burnumda.

Ah, İstanbul !…Ah yine içimizi yaktın Daha ne kadar zaman geçmişti ki polislerimiz, askerlerimiz ve sivil vatandaşımızı terörde kaybettiğimiz…Acıları henüz dinmemişti. Henüz yasımız bitmemişti. Yeni yıl dediğimiz rakamların değişmesiydi aslında. Değişen bir şey olmadı.

***

Yıl 2017…terör yine durmadı. ilk şehidimiz verdik. Ve sivil vatandaşlarımızı  kaybettik.

***

Güvenlik görevlisi olay anında”ne yaptınız “ diye sorulduğunda  “ne yapalım abi, kaçtık? ” diyor.

Senin adın neden güvenlik ?

Güven sağlayamıyorsan , koruyamıyorsan ne işe yararsın sen ?

Onca insanın ölümünü nasıl açıklarsın ?

Hiç mi biri bu durumu bertaraf etmeye çalışmadı ?

 Onca insanın bir insan tarafından katledildiğini kabul etmek çok zor. Kapıdaki polisi şehit edip, yanındaki sohbet ettiği turistleri getiren şoförü öldürüp içerde yüksek sesli müzikte eğlenen insanlara önce iki bomba atıp sonra rastgele ateş ederek katletmesi ,bazılarının yere yatması, bazılarının denize atlaması, bazıları kendini siper etmesi sevdiğine…Yüreğim burkuluyor…Nefretim oluyor tüm terör örgütleri !!!

Sonuç katliamın bilançosu 39 ölü ve 65 yaralı var. Uzun namlulu bu silahın kolay bulunur bir silah olmadığı aşikar.Çelik uçlu mermi kullanılan silahın insanı delip geçerek bir anda birkaç kişiyi zarar verdiği gerçeği var.

Bu silah nerden alındı ?

Sen kimin maşasısın ?

 Kimin Taşeronusunuz?

Siz de insanlık yok mu ?...

Yokmuş demek…

***

Tüm iyi niyet ve temennilerimle dostlarıma gönderdiğim yeni yıl mesajlarını göndermiş ve yeni yılda , 2016’nın kötü izleri biter diye düşünmüştüm.1 saat  yirmi dakika geçmedi ki acı haberi öğrendik. Bir Haber kanalı canlı yayın yapıyordu. Bilgiler geldikçe acı azalmıyor, daha da artıyordu.

 Görüldüğü üzere 18 yabancı, 11 Türk var ölenlerin içinde…Yaralılar henüz tedavide umarım başka da kaybetmeyiz. Yaralılara acil şifalar, ölenlere Allah rahmet eylesin. Tekrarı olmaz, bu son olur.

***

Sonradan yalanlansa bile, ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Birçok ülke tarafından bilinen bir büyük mekan burası. Özellikle işletme sahibi Mehmet Koçarslan  on beş gün önce ABD servisi uyarmıştı, diyor. Madem uyardı;

 insan önlem almaz mı ?!!!

Madem uyardı, yetkililere bu neden bildirilmedi ?!!!

Açmasaydın mekanı ?!!!

Bugün de kazanmasaydın ne olurdu ?!!!

 Neden Kulak arkası ettin !!!

ABD ile senin yakınlığın nedir de sana bildiriyorlar ?!!!

***

ABD, bu konuda biz uyarmadık, sadece kendi vatandaşlarımıza kalabalık yerlerde bulunmayın diye uyardık diyor. Şuraya gitmeyin diye bizzat uyarı yapmadık ,isim vermedik diyorlar. Ayrıca yetmez gibi Türkiye’ye yardım edelim diyor, Sayın OBAMA… Doğru Ortadoğu karıştı hep yardım ettin,  sıra biz de değil mi ?... Rusya bu konuda daha ılımlı daha yakın bir cevapla yanımızda olduğunu belirtti. İleriki günler ne gösterir bilmem ama kendi göbeğimizi kendimiz kesmemiz gerek. Aksi halde Ortadoğu’da ki ateş bize de sıçrar…Müslüman Müslümanı vuruyor ve Batıl bakıyor. Nereye kadar ?

***

Mücadele ruhumuzu, birlik ve beraber olma duygumuzu, ileriyi görme ve disiplinli(olmak zorundayız) olma özelliğimizi Allah elimizden almasın. Bir yandan Suriye, diğer yandan PKK,İŞİT,PYD,DEAŞ…diğer yandan diğer terör örgütleri…

Haklı olduğumuz davamız vatandır. Bu uğurda savaşlar verildi, bugün de veriliyor. Tarih boyunca ne düşmanı bitiyor, ne de haini .İsmet İnönü’nü dediği gibi” hiçbir ülke yoktur ki, içinde bu kadar çok vatan haini barındırsın. ”İsmet İnönü’yü seviyorum diyemem ama sözü bugün için geçerli. Ayrıca mevzubahis vatansa gerisi teferruattır. Teferruatla zaman kaybetmeyip, dirlik ve birlik mesajları vermenin zamanıdır.

İçimizde ki hainde sana bana benziyor ayırtedilmiyor .Mert değil namert .İnsanlık, karekter desen, eğitim desen külliyen zararlılar. Zaten insan evladı olsa mert olurdu.

*** 

Sağlıklı, mutlu, huzurlu, barış dolu bir yıl olsun dileğim.

Önceki ve Sonraki Yazılar