1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ‘Son gözaltılarla FETÖ soruşturması sulandırılıyor’
‘Son gözaltılarla FETÖ soruşturması sulandırılıyor’

‘Son gözaltılarla FETÖ soruşturması sulandırılıyor’

Son günlerde ilgisiz kimselerin FETÖ gerekçesiyle gözaltına alınmasına tepki gösterdi

A+A-
Haberi Dinle

Son günlerde ilgisiz kimselerin FETÖ gerekçesiyle gözaltına alınmasına tepki gösterdi

GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Fetö soruşturması çerçevesinde yıllar önce Fetönun devlet içerisinde yapılanmasına dikkat çeken kitabı yazan Yavuz Selim Demirağ, Türk milliyetçisi olarak markalaşmış isimler Yazar Servet Avcı, Rubil Gökdemir, Tamer Kayaalp, Alper Aksoy, Ramazan Akgün, İrfan Sönmez Prf.Kürşad Zorlu gibi kamu oyunun yakından tanıdığı hayatlarında Fetö ile genetik uzaklık nedeniyle birlikte olamayacaklarını milletin bildiği isimleri imzasız ıhbar mektubuyla sabah 6.00 da evlerine baskın düzenlenerek gözaltına alınmasını doğru bulmuyorum, doğru bulmadığım gibi milletimize devletimize 15 Temmuz Darbesiyle kasteden hain FETÖ Örgütü ıle ılgılı sürdürülen soruşturmaları da bu durum sulandırmaktadır.

30 civarında aydın imzasız mektupla zorla ifadeye çağrılması hem adalete olan güveni aynı zamanda devlete olan güveni de zedelemektedir.

CUMHURBAŞKANIMIZIN İLGİLİ YERLERİ UYARMASINA İHTİYAÇ VARDIR

 Sayın Cumhurbaşkanımızın da dikkatini çekmiş olmalıkı ‘AT IZI IT IZINE KARIŞIYOR’ ifadesiyle bizlerin hislerine tercüman olan açıklamasının ışığında yüksek yargının adalet bakanlığının emniyet güçlerimizin azamı dikkatine ihtiyaç vardır.

Milletçe zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte kimsenin keyfi olarak FETO’ye hizmet edecek uygulamalar içerisinde olma luksu olamaz.

Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, iktidara ve muhalefete düsen görev uygulama aksaklıklarına vatandaşlarımızı kurban etmemektir. Bu noktada devlet tecrübesi cesaretiyle Sayın Cumhurbaşkanımız bizlerin en büyük güvencesi durumundadır. Bu duruma Cumhurbaşkanımızın Cumhurun başı olarak bizzat ilgili yerleri uyarmasına ihtiyaç vardır.

TÜRK BASINI RÜŞTÜNÜ İSPAT ETTİ

15 Temmuz kalkışmasında demokratik değerlere demokrasiye bayrağına ülkesine canı gönülden sahip çıkan Türk basını gazeteciler ve medya emekçilerımizin emeği desteği hapımızın gururlandırdı.

Gazetecilerin üye olduğu önemli bir basın meslek teşekkülü kuruluşunun başında bulunan bırı olarak imzasız ıhbar mektubuna dayanılarak gazetecilerim, yazarların karga tulumba yakalanarak terörist muamelesine tabı tutulması asla hoş göremeyiz kabul edemeyiz.

Ulkemiz zor bir surecten gecerken 15 temmuz kalkismasinin elebasi Feto orgutu ile yapilan mucadelede kimsenin sorusturmalari sulandirmaya hakki olmadigi kanaatindeyiz