1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. SURİYELİ GERGİNLİĞİ: ÇOK SAYIDA YARALI VAR

SURİYELİ GERGİNLİĞİ: ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Edinilen bilgiye göre, dün gece Elmalı kapalı halk pazarı yanındaki fırında çalışan Suriyeli bir genç, iddiaya göre, işyerinin kasasından para çaldığı gerekçesiyle işten çıkarıldı.

SURİYELİ GERGİNLİĞİ: ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Antalya'nın Elmalı ilçesinde çıkan kavgada, 7 Suriyeli yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, dün gece Elmalı kapalı halk pazarı yanındaki fırında çalışan Suriyeli bir genç, iddiaya göre, işyerinin kasasından para çaldığı gerekçesiyle işten çıkarıldı. İşten çıkarılan genç ile yanındaki Suriyeli 6 kişi, fırına gelerek işyeri sahibi Selim Durmuş'tan, çalıştığı günlerin ücretini isteyince tartışma çıktı. Tartışmada Suriyeli grup işyeri sahibini darp etti. Gürültüyü duyan çevre esnafı da Selim Durmuş'un yardımına koştu, Suriyeli grubu dövdü.

Olayın ilçede yayılması üzerine yaklaşık 600 kişi fırının bulunduğu bölgede toplandı. "Suriyeli istemiyoruz" diye slogan atan grup, ilçede gördükleri Suriyelilere saldırdı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi. Polis, Suriyelileri bölgeden uzaklaştırarak olayların daha fazla büyümesini engelledi. Kavgada yaralanan 7 kişi, hastanedeki tedavilerinin ardından güvenlik amacıyla, fırın sahibi Selim Durmuş da ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

 

SURİYELİ GERGİNLİĞİ: ÇOK SAYIDA YARALI VAR

SURİYELİ GERGİNLİĞİ: ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Haber KaynağıHaber Kaynağı