1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uzman Dr. Türkan Turgay Hasta kabulüne başladı
Uzman Dr. Türkan Turgay Hasta kabulüne başladı

Uzman Dr. Türkan Turgay Hasta kabulüne başladı

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Türkan Turgay, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

A+A-

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Türkan Turgay, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

Dr. Turgay, 1979 yılında Tarsus’ta doğdu. 1997-2003 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gördü. 2004-2009 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlık Eğitimi, 2009 yılında 70. Yıl Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Uzmanlık Eğitim Rotasyonu aldı.

2009-2010 yıllarında, Adıyaman Kahta Devlet Hastanesi’nde Devlet Hizmet Yükümlülüğünü yerine getirdi. 2010- 2016 yılları arasında birçok özel sağlık kuruluşunda hasta kabul eden Dr. Turgay, TRASD (Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği), Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği, Türkiye FTR Uzman Hekimleri Derneği ve Gaziantep Tabip Odası üyesidir.

Dr. Turgay, Akut Kronik Kas Ağrıları, Fibromiyalji, Romatizmal Hastalıklar (Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit), Pediatrik (Serebral Palsi, Spina Bifida, Hareket ve Yürüme Bozuklukları, Tortikollis) Rehabilitasyon, Nörolojik (Hemipleji-Paraleji, Motor Nöron Hastalıkları, Parkinson Hastalığı ve Multipl Skleroz) Rehabilitasyon, Osteoporoz, Skolyoz, Lenfödem, Periferik Sinir Yaralanmaları, El ve El Bileği Kas-Tendon-Sinir Yaralanmaları Sonrası Rehabilitasyon, Polio Sekeli, Muskuler Distrofiler,  Yüz Felci, Ortopedik Rehabilitasyon,            Artrozlar (Kireçlenmeler), Tendon ve Bağ Hastalıklarının Tedavisi, Doğumsal Brakiyal Pleksus Hasarı Rehabilitasyonu, Lokal İntraartiküler ve Tetik Nokta Enjeksiyonları, Kuru İğneleme Tedavisi alanında hizmet vermektedir.

Evli ve bir çocuk annesi olan Dr. Turgay, Ekim 2016 tarihi itibariyle, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak hasta kabul etmeye başlamıştır.