1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. ZAFER BERTİZLİOĞLU KİMDİR?

ZAFER BERTİZLİOĞLU KİMDİR?

1984 Yılında Kahramanmaraş ta doğdu. Kahramanmaraş'lı sanatçı.

ZAFER BERTİZLİOĞLU KİMDİR?

1984 Yılında Kahramanmaraş ta doğdu. Memur ve aynı zamanda müzisyen çocuğu olan Bertizlioğlu sanat hayatına küçük yaşlarda    babasından aldığı eğitimlerle başlamıştır.

İlkokul, Ortaokul ve Lise Eğitimini Kahramanmaraş ta tamamlamıştır. Türk Halk Oyunları ve Türk Müziği alanında kendini geliştirmeye başlayan Bertizlioğlu, lise yıllarında özel bir müzik okulunda nota, solfej, bağlama ve repertuar dersleri almaya başladı. İlk sahne deneyimini lise yıllarında Tgrt kanalında Sümer Ezgü ile "AMAN NAZAR DEĞMESİN" programında yaşamıştır.

Üniversite Eğitimini Kafkas Üniversitesinde tamamlamıştır. Aynı yıllarda çeşitli konserler ve canlı müzik programlarına imza atmıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği Seminerlerde Çeşitli TRT Sanatçılarından Ses Eğitimleri aldı. Aynı yıllarda Birçok Ses yarışmalarında 1.2.3.lük ödülleri almıştır. Çeşitli Müzik Okullarında ve Gençlik Merkezinde solfej ve bağlama dersleri vermeye başladı. Birçok öğrenci yetiştirdi. Birçok önemli konser çalışmalarına katıldı. Kahramanmaraş ta Çeşitli Restoranlarda yıllarca sahne aldı.

Acun Medya yapımcılığında “Rising Star Türkiye” Yarışmasına katıldı ve sergilediği üstün performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ve büyük kitlelere ulaştı. Sanat hayatında birçok radyo ve televizyon kanalında programlar yaparak, sahne performansıyla da dikkatleri üzerine çekmiş, yıllardır savunduğu Anadolu değerlerini gittiği yerlere taşımayı bir ilke haline getirmiştir, asla seviyeden taviz vermeksizin geniş kitlelere hitap etmiş ve önemli yapıtlara imza atmıştır. Sanat Hayatına Küçük Yaşlarda Başlamış Olmakla Birlikte, Her Geçen Gün Kendini Geliştirerek, Yeni Deneyimler ve Eğitimler Alarak Müzik Hayatında Birçok Ödüller Elde Etti. Müziği Sevmekle Birlikte Dinleyicilerinin Duygularına Şarkılarla Tercüman Olmaktan Memnuniyet Duymaktadır.