1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. İnsan Allah’tan korkar
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

İnsan Allah’tan korkar

A+A-
Yazıyı Dinle

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Feto/PDY örgütüne yönelik hükümet ciddi çalışmalar yapmaktadır.

Bu eli kanlı terör örgütünü kamu kurumlarından tamamen tasfiye etme mücadelesi ederken, ekonomik kaynaklarını da kurutmak için iş adamlarına, şirketlere de gerekli adımı atmaktadır. Bu süreç içinde haksızlığa uğramış, mağdur edilmiş insanlarında iadeyi itibarlarını sağlamak için tüm Türkiye’de Valilikler başta olmak üzere bir kriz merkezi oluşturulmuştur. Bu kriz merkezine başvurular yapılmaktadır. Bu başvurular incelecek ve varsa mağduriyetler giderilecektir.

Ne yazık ki; Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, at izi it izine karışmış durumdadır. İsimsiz ihbar mektupları, iftiralar, dedikodular ile feto ile hiç ilgisi olmayan isimler üzerine kumpaslar kurulmaya çalışılmaktadır. Nitekim hükümet ve Ak Parti bu oyunun farkına varmış ve gereğini yapmaya başlamıştır. Asılsız ihbarlarda bulunan insanların araştırılması ve cezalandırılması gündemdedir.

Kahramanmaraş’ta 1977’den beri tanıdığım Milli görüş geleneğinden gelen ve daha İmam Hatip Okulunda okurken bu hamurla yoğrulmuş Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak’a yapılan saldırılarda bu minvaldedir.

Merhum Erbakan’ın tedrisatından geçmiş, aileden milli görüşçü olan, eğitim ve siyaset döneminde bu yapı ile uzaktan yakından ilgisi olmayan Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak’a yapılan bu hain saldırılar ve algı yönetimini millet olarak unutmuyor ve not alıyoruz. Belki de bu algı yönetimin kaynağı Kahramanmaraş’ta olabilir. Bunu net olarak bilmiyorum. Esasen demem o ki; iftira atmak, gıybet etmek, yalan yere beyanda bulunmak bir Müslümana yakışmayacak davranışlardır. İnsan Allah’tan korkar. Bu tür iftira ve algı yönetimi bir süre sonra bunu yapanları vuracaktır. Bunu yapanların yanına kalmaz, ilahi adalet onları da vurur.

Hatırlanacağı gibi geçmişti feto terör örgütü kamu kurumlarında soru hırsızlığı yaparak kendi elemanları yerleştirirken, insanlar beddua etmişlerdi. Bu hakları yenen çocukların bedduaları bu gün nasıl bu soru hırsızlarını kahru perişan eyledi.

Aynı şey başkalarına kumpas kuran, onlara iftira eden insanlarında başına gelecektir.

Kahramanmaraş siyasi tarihinde ilk defa Başbakan Yardımcılığı ile tanışmıştır. Bu makama gelen Kahramanmaraş siyasetinin çalışkan isimlerinden biri olan Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak’a yapılan bu haksız saldırılara Kahramanmaraşlılar hiçbir itibar göstermiyor.

Biz Başbakan Yardımcımızı biliyoruz. O’nun yaşamın hiçbir döneminde bu eli kanlı örgütle işi olmamıştır.

İşin esası yazı başlığında ifade ettiğim gibi, biz Müslümanlar iftira ve gıybetten uzak durmalıyız. Çünkü Peygamberimiz; yalan söyleyen benim ümmetim değildir diyerek noktayı koymuştur.

Bizlerde elimizi vicdanımıza koyalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar