• ‘Suriyeli sığınmacılar çalışma hayatına katılıp alın teri döküyorlar’
 • Eshab-ı Kehf, 2017 EMİTT fuarına giriyor
 • Kahramanmaraş’ta uyuşturucu tacirleri yakalandı
 • 2016 yılında il genelinde 40 bin aileye yardım yapıldı
 • Yılbaşını kana bulayan hain yakalandı
 • FETÖ’nün adliye imamları yakalandı
 • Dıyarbakır'da Polise hain pusu 4 şehit verdik
 • Başkan Erkoç Suk-İ Maraş çarşısında
 • Hayallerindeki "engelsiz dünyayı" resmettiler
 • ‘Nefes kredisine ilave kaynak aktarıldı’
 • Kahramanmaraş’ta seracılık her geçen gün yaygınlaşıyor
 • Türkiye'nin işsizlik rakamları açıklandı
 • Yeni sistem için TBMM'de ilk tur bitti
 • KKTC’de 9 FETÖ’cü albay gözaltına alındı
 • Başbakan Yıldırım: "Kıbrıs konusunda kırmızı çizgilerimiz bellidir"
 • TÜGVA Kızılay'ın Kan bağışına kayıtsız kalmadı
 • Yayman, Yeni Türkiye vizyonu ve başkanlık sistemini anlattı
 • ‘Ekonomik ve sosyal gelişiminin en önemli mimarı basındır’
 • Kahramanmaraş havalimanı Aralık ayında 19.663 yolcuya hizmet verildi
 • Daha temiz bir çevre için atıksu arıtma tesisi çalışmaları devam ediyor

Halkta Karşılığı Olan Adaylar İsteriz

Mehmet TAŞ

Haziran 2015’de Genel Seçimler yapılacak. Konuya kestirmeden girmek istiyorum. “Ben Başkanlık sistemini savunuyorum” Bunu yaparken de bir şahıs için değil ülkemin geleceği için istiyorum.

Salt bir siyasi düşünce içinde meseleye bakan insanlar, ülkenin geleceği hatta torunlarının geleceğini hesaba katamayıp sadece kendi geleceği üzerine hesap yaparlar. İşte bunlar hep kaybeden taraftadırlar.

Batıda ülkelerin kalkınma planları 50 yıllık yapılırken bizim ülkemizde ise 5 yıllık yapılır. Tabii bunun sonucu da bizim ülkemizde yaşayan insanların mefkureleri, idealleri, hayalleri olmaz. Günlük kör döğüşü içinde geçer günlerimiz, yıllarımız.

**

2015 seçimlerini bunun için önemsiyorum. Başkanlık sistemini savunan Ak Parti’nin alacağı fazladan her bir oy benim gibi düşünen insanların fikirlerinin daha fazla filizleneceğinin de bir işareti olacaktır.

Şimdi bu hadiseler ışığında Kahramanmaraş’a dair bir ufuk turu atmak isterken, gönlümden olmasını arzu ettiğim isimleri de sıralamak istiyorum.

Ak Parti’de mevcut Milletvekillerinden kaçı yeniden listeye girer kaçı giremez diye bir hesap içinde değilim. Allah tekrar kime kısmet ederse o isimler listeye gireceklerdir. Mevcut 6 vekil ile iyi bir hukukum var. Bana göre imkanları ölçülerinde de hizmet üretmeye gayret içindedirler.

Yeni isimlere gelecek olursak; 2011 Genel seçimleri öncesinde yapılan teşkilat yoklamasında ikinci sırada yer alan ve bir dönemde İl Genel Meclisi üyeliği yapan Sanayici ve İş adamı Mahmut Arıkan’ın listeye girmesini isterim. İGM üyeliği döneminde farklı öneri ve teklifleriyle işine verdiği ciddiyeti ortaya koydu. Milletvekili olması halinde şehre, şehrin gelişimine ciddi katkı yapacağına inanıyorum.

Öte yandan 2011 seçimlerinde Milletvekili adayı olan İnşaat Yüksek Mühendisi İdris Tezcan, adeta seçilmiş gibi bıkıp usanmadan mücadele etti. Partinin bütün toplantı ve etkinliklerinde yer aldı, görev aldı, emek verdi, katkı yaptı. Sağlam karakterli ve ilkeli duruşu ile her kesimin güven ve takdirini kazanmış bir isimdir. Milletvekili olması halinde şehre artı bir değer katacaktır.

2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde aday adayı olan kenti iyi tanıyan İnşaat Mühendisliğinin yanı sıra Hukukçu kimliği ile de tanıdığımız Kahramanmaraş’ı köyler dahil çok iyi bilen, pratik çözümleriyle tanıdığımız yüreği bu kent için atan Serdar Erdoğanyılmaz’da milletvekili olması halinde şehrin gelişimine katkı yapacak bir isimdir.

Başkaları ne düşünür beni ilgilendirmez ama şehri 12 yıl idare eden, hizmetleri olduğu kadar eleştirdiğimiz hizmetleri de bulunan Mustafa Poyraz’ın da Milletvekili seçilmesini gönlüm ister. İyi kötü 12 yılda bir tecrübe edinmiştir. Bu tecrübeden faydalanmamız gerektiğini düşünüyorum.

Hamit Bülent Eken Afşinli bir hemşehrimiz. Beğenmediğim yönleri de vardır. Ancak 2011 seçimlerinde 8 sıradan aday oldu. İlk sıra adayı gibi çalıştı, emek verdi. Listede olmasını gönlüm ister.

Mehmet Sabancı 30 mart seçimlerinde Ak Parti listesinden Onikişubat Belediye Başkan aday adayı oldu. İyi çalıştı. Parti içinde iyi bir yer edindi. Bu dönemde de milletvekili aday adayı olacağını düşünüyorum. Listeye girmesini gönlüm arzu eder. Çünkü geçmişte yaptığı hizmetler ortadadır. Yiğidi öldürelim ama hakkını teslim edelim.

Aslında bu isim ve sayıları artırabiliriz. Benim önerim Ankara ve İstanbul’da yaşayıp da Kahramanmaraş’tan listeye giren isimlerin halkta karşılığı olmadığıdır.

Ak parti listesinde bana göre en fazla üç isim olur. 5 yeni isim listeye girer. Bu beş yeni isim Kahramanmaraş ve ilçelerinde yaşayan isimlerden oluşmasını istiyor ve arzu ediyorum.

Ak Parti 2014 Yerel seçimlerinde olduğu gibi anket ve vatandaş memnuniyetini ön sıralara alır ve bu sonuçlara göre liste yaparsa, Ak Parti büyük sürpriz yapar. Onu yapamaz ise 30 Mart sonuçlarına yakın bir sonuç ortaya çıkar ki, bu da Ak Partinin bir milletvekili kaybetmesi demektir.

Ortadaki büyük fotoğraf bana göre bu şekildedir… Daha vakit çok. Bekleyip göreceğiz.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Şehit eşinden acı feryatŞehit eşinden acı feryatBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoOperasyonun detayları ortaya çıktıOperasyonun detayları ortaya çıktıDenizli’de ev yangını: 1 ölüDenizli’de ev yangını: 1 ölüElazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltıElazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltı
Trabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıTrabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar ettiFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar ettiDavos’ta terör alarmı; güvenlik üst düzeydeDavos’ta terör alarmı; güvenlik üst düzeyde